plane
מאמרים

ראש בראש: השוואת מחירי טיסות בין אתר Alice חיפוש טיסות גמיש לאתר העולם

- 29/11/2016 מאת מערכת העולם -

אתר Alice חיפוש טיסות גמיש מציע חידושים מרעננים בתחום: חיפוש טיסות למספר יעדים בו זמנית ולטווח תאריכים. אבל המחירים הסופיים גבוהים ממחירי הטיסות באתר העולם, והיתה גם הפתעה מרירה בסיום

ראש בראש: השוואת מחירי טיסות בין אתר Alice - חיפוש טיסות גמיש - לאתר העולם

ראש בראש: השוואת מחירי טיסות בין אתר Alice - חיפוש טיסות גמיש - לאתר העולם
צילום: העולם / ©


קשה לחפש טיסות באינטרנט בלי להיתקל במודעות החינניות של אתר Alice, המציגות לראוה את לוגו החסידה החבושה כובע טייסים עתיק. יצאנו לבדוק מה הביאה החסידה...

האתר של Alice נאה למראה ויש לו כמה פיצ׳רים מדליקים:

חיפוש טיסות למספר יעדים בו זמנית
עוד לא החלטתם אם אתם רוצים לטוס ללונדון או לבלגרד? ב-Alice אפשר לחפש טיסות לארבעה יעדים במקביל. כך זה נראה:

צילום: אתר Alice / ©


קביעת טווח תאריכים גמישים לחיפוש
מחירי הטיסות נקבעים לפי ביקוש והיצע, ולכן אם חברת התעופה צופה ביקוש לתאריך מסויים (או שכבר יש לה הזמנות רבות לתאריך זה), מחירי הטיסה לאותו יום יהיו גבוהים יחסית. אם תאריך הטיסה שלכם קשיח, תאלצו להתפשר על מחיר הטיסה שנקבע לאותו יום. אבל אם מועד הטיסה גמיש, טווח האפשרויות שלכם גדל, ועמו גם הסיכוי למצוא טיסה זולה יחסית. Alice מאפשרת לעשות זאת בצורה נאה וקלה: ראשית יש לבחור את מספר הלילות ביעד (למשל: בין 3 ל-8 לילות):

צילום: אתר Alice / ©


לאחר מכן, יש לבחור את טווח התאריכים הרצוי:

צילום: אתר Alice / ©


לחיצה על הכפתור ״הצג תוצאות״ תביא אתכם לרשימת הטיסות ליעדים שחיפשתם, בטווח התאריכים הרצוי.

מי שמכירים את עמוד חיפוש הטיסות באתר העולם יודעים כי אצלנו מציאת המחיר הזול ביותר לטווח תאריכים גמיש מתבצעת בצורה קצת שונה:

ראשית, הבה נבחר ביעד לונדון, לטיסה בתאריכים בטווח בו חיפשנו ב-Alice. למשל - יציאה מתל אביב ב-26 בפברואר וחזרה ב-3 במרץ.
לאחר שהופיעה רשימת הטיסות האפשריות, ניתן ללחוץ על הכפתור: ״המחירים הזולים ביותר״. התוצאה נראית כך:

צילום: אתר העולם / ©


העמודות האדומות בטבלה מסמלות את מחירי הטיסה בתאריכים שחיפשנו. שאר העמודות, מסמלות את מחירי הטיסה בתאריכים אחרים אפשריים. כך, למשל, אפשר לראות שטיסה חזור ב-2 במרץ תהיה זולה יותר. לחיצה על העמודה תבצע חיפוש נוסף בתאריך החדש, ותציג שוב את כל הטיסות האפשרויות.

השורה התחתונה: היכן זול יותר?
ובכן... אצלנו. כשאתר Alice עלה לאוויר ביצענו בדיקת טיסות לארבעה יעדים שונים, ואת התוצאות תוכלו לראות בסוף המאמר. היום ניסינו שוב: הטיסה הזולה ביותר ללונדון בטווח הזמן שבדקנו למעלה היא טיסת איזיג׳ט, היוצאת מתל אביב ב-26 בפברואר וחוזרת ב-2 במרץ. המחיר המוצג ב-Alice הוא 205 דולר:

צילום: אתר Alice / ©


המחיר המוצג באתר העולם הוא 198 דולר:

צילום: אתר העולם / ©


אבל בהמשך חיכתה לנו הפתעה פחות נעימה. באתר העולם, לחיצה על מחיר הטיסה הביאה אותנו היישר לאתר איזיג׳ט, תוך שמירה על המחיר המובטח:

צילום: אתר העולם / ©


לעומת זאת, באתר Alice, בחירה של אותה טיסה, הציגה מחיר טיסה גבוה ב-12 דולר מזה שצויין בחיפוש (217 דולר במקום 205 דולר), ובסך הכל, בתוספת 2 דולר דמי טיפול - 219 דולר:

צילום: אתר Alice / ©


ההסבר שניתן באתר Alice לשינוי במחיר היה שכרטיסי טיסה נמכרים בכל העולם בזמן אמת. יש בכך אמת ואנחנו מכירים זאת גם מחיפושים באתר שלנו. לעתים, תוך כדי חיפוש, מישהו אחר בעולם רוכש את הכרטיס הזול בדיוק לפניך. אולי זה מה שקרה כאן? ביצענו חיפוש נוסף באתר העולם...

אין בעיה, הכרטיס עדיין זמין במחיר של 198 דולר (כאן, בתמונה, בעת ההעברה מאתר העולם לאתר איזיג׳ט, שגם בו המחיר לא השתנה):

צילום: אתר העולם / ©


אנחנו מעדיפים להאמין שעלינו במקרה על תקלה באתר Alice ונשמח לבדוק שוב בעתיד. עם זאת, גם לפני הקפיצה למעלה במחיר הסופי, מחירי הטיסות באתר אליס יקרים יותר ממחירי טיסות זהות באתר העולם.
אם אתם אוהבים את הפיצ׳רים המיוחדים של Alice, תהנו לבצע את החיפוש באתר זה. אבל כשתדעו בדיוק איזו טיסה אתם מחפשים, סביר להניח שתוכלו לרכוש אותה בזול יותר באמצעות חיפוש באתר העולם.

העברנו את תוצאות הבדיקה לאנשי אליס, ויניב שולדנפרי, מנכ״ל החברה, כתב לנו בתגובה:

״המנוע הגמיש של אליס מאפשר למשתמשים, לראשונה בעולם, לראות את כל התוצאות שיש לחיפוש גמיש, ולא רק את הטיסה הזולה ביותר, כפי שיש באתר העולם, ובמנועי חיפוש נוספים.
אתר העולם מציג נתונים של Skyscanner, ורוב סוכני הנסיעות אליהם מפנה Skyscanner אינם כפופים לחוקי ישראל, ואינם מספקים שירות לקוחות בעברית וחיוב בארץ, המאפשר תשלומים וכד'.
הטכנולוגיה של אליס סורקת את השמיים ומכילה מידע על יותר מ-20 מיליון טיסות בכל רגע נתון. היא מקבלת את המידע דרך חברות התעופה ומשתמשת בחכמת ההמונים - החיפושים שהמשתמשים עושים בעצמם נשמרים לתקופה מסוימת כדי לאפשר למשתמשים אחרים למצוא מתי הטיסה הזולה ביותר, ולאן. עקב כך, מעת לעת ישנם שינויים במחיר, מכיוון שבמערכת של אליס נשמר לתקופה קצרה מחיר אחד, בעוד שבפועל המחיר השתנה, מכיוון שנגמרו הכרטיסים במחלקת כרטוס מסוימת. כשתופעה כזאת מתרחשת, אליס מספיק אחראית כדי ליידע את הלקוח על כך - וכמובן לעדכן תוך שניות ספורות את מאגר הטיסות שלה במידע החדש והעדכני. זו לא תופעה נפוצה אצלנו, וכשהיא מתרחשת אנו מנטרים אותה, ומנסים להשתפר בפעם הבאה.
החלטתם לקחת מקרה בוחן של טיסות לואו קוסט בלבד. אני מזמין אתכם לחפש טיסות באליס ובסקיי סקאנר, ולראות שבחלק מהאתרים אליהם סקיי סקאנר מפנה מצפה "הפתעה" בסוף התשלום בדמות עמלה בגובה 20-30 יורו על שימוש בכרטיסי אשראי. המחיר המפורסם בסקייסקנר ניתן רק למחזיקים של כרטיסי חיוב (דביט), שאינם בשימוש בישראל.
בנוסף, מזמין אתכם להשוות תפוח מול תפוח - באליס אתה מקבל שירות לקוחות בעברית, תמיכה של סוכני נסיעות, סליקה בארץ. יש לנו הרבה סיפורים מהתקופה האחרונה על לקוחות שרכשו כרטיסי טיסה של אל על או לופטנזה דרך אתרי נסיעות מחו"ל, וכשטיסתם בוטלה עקב שביתת הטייסים הם ניסו לתפוס את האתר שמכר להם את הטיסה אי שם בעולם, ללא הועיל. משניסו ליצור קשר עם חברת התעופה, היה להם קשה לעשות שינוי ללא הסוכנות שסגרה להם את הטיסה. לפעמים הזול הוא היקר.
תשוו בין אליס לבין סוכנויות נסיעה פופולריות וזולות בארץ, ותראו שבמרבית במקרים אליס הכי זולה. לפעמים חסכון של כמה דולרים ולהזמין מאתר אי שם בעולם יעלה ללקוח הרבה מאוד כסף״.

הבדיקה ההיסטורית של מחירי אליס מול המחירים באתר העולם


בחודש אפריל 2016 בדקנו ארבעה יעדי טיסות: ברלין, לונדון, אמסטרדם ומילאנו, לתקופה שבין סוף מאי לבין תחילת יוני 2016. בטבלה שלפניכם ריכזנו את תוצאות החיפוש. מתחתיה - פירוט וצילומי מסך של המחירים בעת ביצוע הבדיקה.
השוואת מחירי טיסות בין אתר אליס לבין אתר העולם

השוואת מחירי טיסות בין אתר אליס לבין אתר העולם
צילום: העולם / ©תל אביב - לונדון:
יציאה מתל אביב ב-30 במאי 2016, חזרה ב-5 ביוני 2016
232 דולר באתר העולם, 243 דולר (שימו לב: המחיר הראשוני היה 238 דולר ובתום התהליך השתנה ל-243 כולל 6 דולר דמי טיפול) ב-Alice
טיסה זולה ללונדון באתר העולם

טיסה זולה ללונדון באתר העולם
צילום: העולם / ©


אותה טיסה באתר אליס

אותה טיסה באתר אליס
צילום: מתוך אתר אליס / ©תל אביב - אמסטרדם:
יציאה מתל אביב ב-28 במאי 2016, חזרה ב-4 ביוני 2016
179 דולר באתר העולם, 192 דולר (כולל 6 דולר דמי טיפול) ב-Alice
טיסה זולה לאמסטרדם באתר העולם

טיסה זולה לאמסטרדם באתר העולם
צילום: העולם / ©


אותה טיסה באתר אליס

אותה טיסה באתר אליס
צילום: מתוך אתר אליס / ©תל אביב - מילאנו:
יציאה מתל אביב ב-31 במאי 2016, חזרה ב-8 ביוני 2016
135 דולר באתר העולם, 155 דולר (שימו לב: המחיר הראשוני היה 138 דולר ובתום התהליך השתנה ל-155 כולל 6 דולר דמי טיפול) ב-Alice
טיסה זולה למילאנו באתר העולם

טיסה זולה למילאנו באתר העולם
צילום: העולם / ©


אותה טיסה באתר אליס

אותה טיסה באתר אליס
צילום: מתוך אתר אליס / ©תל אביב - ברלין:
יציאה מתל אביב ב-30 במאי 2016, חזרה ב-5 ביוני 2016
205 דולר באתר העולם, 218 דולר (כולל 6 דולר דמי טיפול) ב-Alice
טיסה זולה לברלין באתר העולם

טיסה זולה לברלין באתר העולם
צילום: העולם / ©


אותה טיסה באתר אליס

אותה טיסה באתר אליס
צילום: מתוך אתר אליס / ©


מאז ועד היום הורידו באליס את דמי הטיפול ל-2 דולר לכרטיס.

אנחנו ממשיכים לבדוק ולהשוות כל העת. אם תמצאו טיסות זולות יותר באתר Alice נשמח לשמוע על כך. אנא כתבו לנו בדף התגובות למטה.

להשוואת מחירי טיסות באתר העולם.
רוצים לקרוא עוד על לונדון?
רוצים לקרוא עוד על אמסטרדם?
רוצים לקרוא עוד על מילאנו?
רוצים לקרוא עוד על ברלין?
עוד על לונדון
עוד על אמסטרדם
עוד על מילאנו
עוד על ברלין
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

אני רוצה לקבל הנחה של 10% על כל הרכישות בחנות ולקבל במייל את חדשות העולם. (מקנייה זו; אין כפל מבצעים; חדשות העולם כוללות מידע ופרסומות)

לעולם לא נעביר את כתובת המייל שלך לצד שלישי ללא אישורך. ניתן לבטל את הרישום בכל עת.
מחפשים מלון לטיול בחו״ל?
כדאי לחפש מלון באתר העולם (מדוע?)
 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
 • האם ללון שישה לילות באונטרברג או לפצל?27/03/2019

  אני מחפשת מקום לינה לטיולים בזלצבורגלנד (וגרין, האלשטאט וכו') וכן בגרוסלוקנר וקפרון. האם ניתן ללון 6 לילות ב-Grossarler Hof Hotel באונטרברג או שכדאי לפצל לשניים (3 לילות בצל אם זי ו-3 בוגריין)? אני עם ילדים ומעדיפה מקום לינה אחד [קראו עוד]

 • פוליסות ביטוח הבריאות בישראל אינן דורשות (כמעט) רשיון נהיגה בינלאומי19/07/2017

  בהמשך להתלבטות רבת השנים האם צריך או לא צריך רשיון נהיגה בינלאומי בנסיעה למדינות המכירות ברשיון הנהיגה הישראלי, בדקתי את פוליסות ביטוח הבריאות בישראל. בהראל, כלל ופספורט קארד אין דרישה לרשיון רכב בינלאומי. הפוליסה של מגדל דורשת רשיון נהיגה בינלאומי, אבל החברה מבהירה: אנחנו לא בודקים אם לנהג היה רשיון נהיגה בינלאומי, נשנה את תנאי הפוליסה בקרוב [קראו עוד]

 • חדש בפארק השעשועים דיסניוורלד שבפלורידה10/02/2017

  עולם חדש ועתיר דמיון בשם פנדורה: עולמו של אווטאר (Pandora - The World of AVATAR), יפתח ב-27 במאי 2017 בממלכת החיות של דיסני, פארק השעשועים במתחם אתר הנופש דיסניוורלד בעיר ביי לייק (Bay Lake) שבפלורידה, אחד מפארקי השעשועים הנודעים בעולם. [קראו עוד]

אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2019 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת